Białostoczanie trzymają kciuki za sukces filmu „Boże Ciało”, nominowanego do amerykańskiej Nagrody Akademii Filmowej
logo
czytaj E-gazety prasa online


Białystok trzyma kciuki za Bartosza Bielenię

2020-02-05

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

„Bartosz Bielenia – powodzenia” – takie banery zawisły dziś (6 lutego) na budynku VI Liceum Ogólnokształcącego, a po południu pojawią się także na siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Białostoczanie trzymają kciuki za sukces filmu „Boże Ciało”, nominowanego do amerykańskiej Nagrody Akademii Filmowej w kategorii dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Główną rolę gra w nim pochodzący z naszego miasta Bartosz Bielenia.

W nocy z 9 na 10 lutego 2020 r. okaże się, czy film „Boże Ciało” otrzyma Oscara. Za sukces produkcji i całej ekipy filmowej trzymają kciuki wszyscy białostoczanie. Najmocniej będą to robić uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego, którego absolwentem jest Bartosz, a także podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury. W tej placówce istniał prowadzony przez Antoninę Sokołowską teatr „Klaps”, w którym grał Bartek.

Bartosz Bielenia – polski aktor filmowy i teatralny urodził się w 1992 r. w stolicy Podlasia. Jako siedmiolatek w 1999 r. zagrał Małego Księcia w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Jest absolwentem PWST w Krakowie. Niedawno otrzymał Paszport „Polityki”. Jego rolą w „Bożym Ciele” zachwyca się cały świat.

Tekst: Kamila Bogacewicz UM Białystok

baner