Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Wojciech Nowicki zostali Ambasadorami Sportu Białostockiego.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Ambasadorzy Białostockiego Sportu

2020-01-23

Wojciech Nowicki - jeden z Ambasadorów Sportu Białostockiego - fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Wojciech Nowicki zostali Ambasadorami Sportu Białostockiego. Zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy mają promować Białystok w kraju i za granicą. Dziś (22 stycznia) poznaliśmy wyniki konkursu na Ambasadora Sportu Białostockiego w 2020 roku.

W konkursie mogli wziąć udział zawodnicy białostockich klubów, uprawiający dyscypliny mieszczące się w programie igrzysk olimpijskich, którzy zdobyli co najmniej jeden medal w oficjalnych zawodach rangi mistrzowskiej: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Ambasadorzy mają promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i innej aktywności, także w social mediach. Na takie działania Miasto przekaże sportowcom 100 tys. zł: Wojciechowi Nowickiemu – 50 tys. zł, Natalii Maliszewskiej – 30 tys. zł i Patrycji Maliszewskej – 20 tys. zł.

– Wojciech Nowicki szlifuje teraz formę podczas obozu na szkoleniowego na Teneryfie, natomiast siostry Maliszewskie są już w Debreczynie, gdzie w najbliższy weekend będą walczyć o medale w Mistrzostwach Europy. Natalia będzie broniła tam tytułu mistrzyni Europy w short tracku na 500 metrów. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Miasto wspiera tych utytułowanych zawodników od ponad 10 lat przyznając stypendia i nagrody za sukcesy sportowe (Partycję Maliszewską od 2008 r., Wojciecha Nowickiego od 2010 r., a Natalię Maliszewską od 2012 r.).

Wojciech Nowicki to zawodnik Klubu Sportowego Podlasie – młociarz, brązowy medalista Mistrzostw Europy (2016 r.) i Mistrzostw Świata (2015 r.), brązowy medalista XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Sportowiec z największymi osiągnięciami w historii białostockiego sportu. Jedyny białostocki zawodnik, który w ciągu ostatnich 5 lat zdobył medal olimpijski.

Natalia Maliszewska to zawodniczka Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia – uczestniczka Igrzysk Olimpijskich (w 2018), wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów (2018 r.) i mistrzyni Europy na tym samym dystansie (2019 r.), zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019 i wielokrotna triumfatorka zawodów tego cyklu oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Patrycja Maliszewska to zawodniczka Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia – czołowa polska zawodniczka w short tracku, sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy. Mistrzyni Europy z Dordrecht (2015 r.), dwukrotna olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Tekst i grafika: UM Białystok

baner